У Львові кількість ІТ-фахівців через війну зросла втричі. На Закарпатті уже створюють великий ІТ-кластер
ІТ-фахівців у західних областях України з початком російського військового вторгнення побільшало щонайменше втричі. Про це під час брифінгу в медіацентрі «Україна» заявив СЕО Львівського IT-кластеру Степан Веселовський.
Яка ситуація на ІТ-ринку Львова
Зокрема, він розповів, що у Львові з 30 тисяч осіб, які були до війни, кількість технічних спеціалістів зросла приблизно до 100 тисяч. Своєю чергою на Закарпатті замість 1000 фахівців ІТ-індустрії нині вже працює 20 тисяч осіб.
Веселовський повідомив, що більшість учасників українського ІТ-ринку не лише успішно релокували свої компанії з областей, де тривають бойові дії, до західних регіонів, а й майже повністю відновили довоєнну продуктивність.
За його словами, зростає навіть кількість нових контрактів, які компанії укладають, попри всі труднощі. Через релокацію на заході країни відкрилися й тимчасові нові хаби.
«Після перемоги ми будемо мати зміну ландшафту технологічних хабів. Наступним технохабом може стати Закарпаття. Підсилиться й хаб на Франківщині», — переконаний глава Львівського ІТ-кластеру.
Про створення Закарпатського ІТ-кластеру
Тим часом голова Закарпатської облдержадміністрації Віктор Микита анонсував створення на Закарпатті нового ІТ-кластеру національного рівня.
«Ми шукаємо шляхи співпраці з місцевими представниками ІТ-сфери та тими, хто хоче перемістити свої компанії з інших куточків України. Для реалізації нашого нового амбітного проєкту в регіоні ми готові створити сприятливі умови для запровадження цілого кластеру сучасних інформаційних технологій», — зазначив він.
При цьому керівник області запевнив, що в регіоні знають, як це зробити, адже мають необхідний досвід, базу та команду для швидкої інтеграції кластеру на Закарпатті.
Крім того, Микита запросив усіх дотичних до ІТ-сфери на особисту зустріч у сесійну залу головної адмінбудівлі в Ужгороді 31 березня о 16:00.
«Будь-які Ваші ідеї та пропозиції для нас критично важливі. Кожна деталь та думка буде врахована й допоможе нам реалізувати цей проєкт», — резюмував він.
Більш детально про нинішню ситуацію на українському техноринку читайте в нашій аналітичній статті: «Українське ІТ в перший місяць війни. Понад 60% залишили свої домівки».