DOU Проектор: CityScale — підбір житла за умовами розташування
У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. .
Всім привіт! Мене звуть Олександр, я засновник та головний розробник проекту CityScale. CityScale — це веб-сервіс пошуку житла за якістю розташування, який допомагає серед тисяч пропозицій обирати найвигідніші. Для цього всі пропозиції оцінюються за вартістю кв. м. житла, рівнем злочинності, забрудненням повітря і транспортним забезпеченням. А результати надаються у вигляді інтерактивних мап, де оцінки показані як бал від 0 до 10 або кольором маркера.
Ідея
Ідея проекту народилась під час пошуків власного житла. Тоді, переглядаючи звичні сайти оголошень, зрозумів, що маю зовсім мало об’єктивної інформації про розташування житла.
Розташування мене цікавило в першу через те, що облаштувати помешкання набагато простіше і швидше, аніж змінити оточення: людей, повітря, яким дихаєш, громадський транспорт, яким важко користуватись, автомобільні затори, дитячі садки, в яких не вистачає місць, та і метро не зовсім в 15 хв. і т. д. Дехто розраховує на «закриті території», але ж... Довкола сувора реальність.
І от як ІТ-спеціаліст з переконанням, що технології нам допоможуть, почав поступово досліджувати проблему. Історії досліджень — це окрема тема для розмов. Але дещо можна дізнатись із блогу проекта.
Далі, в один чудовий момент, щоб сфокусуватись на власних проектах, вирішив звільнитись з роботи. На той час, крім ідеї CityScale, ще був pet-проект, на якому вчився розвивати продукти.
Перша публічна презентація проекту відбулась на першому київському StartUp WeekEnd. Але незважаючи на окрему зацікавленість ідеєю, зібрати команду не вдалось. Наступна спроба була через півроку, вже на другому StartUp WeekEnd. І в цей раз вдалося зібрати команду ще з
Реалізація
А, так. Ми ж на DOU, тобто про технології.
Спочатку CityScale жив на вітчизняному shared hosting’у, але перший же coming-out він не витримав. Потрібно було швидко шукати заміну. Вибір впав на VPS від Digital Ocean, який використовується і до цього часу. Сам сайт працює на LAMP’і + nginx.
Для пошуку міських даних використовуються голова, руки, часом ноги і Закон «Про доступ до публічної інформації». Збір та обробка даних виконується за допомогою Python і бібліотек: requests, lxml, selenium, pandas. А результати для єдності зберігаються все в тому ж MySQL. Щодо СУБД є думка спробувати сучасний PostgreSQL. Саме пошук, отримання та обробка даних складають основну частину роботи над проектом.
В умовах відсутності розвиненого ринку головним джерелом даних є місцеві та державні органи влади. Вони за своїми повноваженнями накопичують значні об’єми інформації. Але через застарілі систем обліку та управління, бюрократію, корупцію та недостатню кваліфікацію службовців не забезпечують бажаної якості надання даних. Чого варті хоча б «чудові» скани Excel-таблиць, що ніби зроблені
Звичайно, бувають приємні виключення, однак загалом все відбувається як в історії отримання даних забруднення навколишнього середовища. Останніми роками ситуація почала змінюватись на краще, хоча до великої перемоги ще довгий шлях. Цей шлях ми долаємо не тільки в технологічному плані, але й беручи активну участь у зміні законодавства щодо відкритих даних в Україні.
На завершальному етапі сірі цифри візуалізуються, щоб перетворитись на інтерактивну картину дійсності.
Результати
Зі свіжих змін: відкрито бета-тест нових функцій. Серед них — функція пошуку житла за власними важливими точками. Обираєте місця, які вас цікавлять. Наприклад, офіс, навчальний заклад або частина міста. І отримуєте пропозиції житла за витратами на дорогу до них.
Ще більш легким вибір житла стане, якщо ввімкнути показ вигідності пропозицій. В цьому випадку для всіх пропозицій визначається співвідношення ціни та оцінки якості життя, а результат відображається кольором маркера. Зелений — можна брати.
На сайті ви також знайдете тематичні інтерактивні мапи, де можна самостійно ознайомитись з детальними даними по окремим умовам життя.
У розпорядженні зареєстрованих користувачів є особистий кабінет, де вони мають можливість переглядати дані за конкретною адресою. А для тих, хто працює над власними проектами, стане у нагоді розділ відкритих даних. Там у структурованих файлах є різні дані про міста. Якщо ж їх не буде, то можна відправити запит на отримання.
Розділ з’явився в процесі роботи над проектом. Накопичувались дані, і виникло бажання зекономити іншим час та нерви на їх пошук та обробку, щоб можна було зосередитись на реалізації ключових рішень.
За цей час було зроблено чимало. Але ще більше в планах. Зокрема, збільшення аудиторії користувачів, вихід на ринки інших країн, розширення переліку та вдосконалення оцінок умов життя, впровадження нових функцій, що спрощують пошук житла, розвиток напрямків монетизації, охоплення бізнес-сектору.
Плани потребують однодумців. Тому якщо ви готові випробувати себе у справжньому гаражному стартапі, то пишіть.