DOU Hobby: ZEO Music Labs — музична студія в офісі ІТ-компанії
[DOU Hobby — нова щомісячна рубрика про нетехнічні проекти IT-спеціалистів: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. ]
Марко Николюк — Ideation Lead Link в компанії ZEO Alliance та організатор ZEO Music Labs — проекту, який об’єднує всіх співробітників компанії, які цікавляться музикою.
Марко захоплюється музикою з
За словами Марка, під час навчання він не бачив себе великим скрипалем, але зацікавився сольфеджіо: як пишеться музика, як вона складається. Це нагадувало математику — рахувати, розуміти закономірності.
Пізніше Марко опанував інші інструменти — гітару та бас:
«В 10 класі, закінчуючи навчання на скрипці, я вперше взяв у руки гітару. Все почалось з поїздок, таборів, посиденьок біля вогнища. А далі мене зацікавили можливості цього інструменту, і я заглибився у гру.
Навчаючись у КПІ, познайомився з хлопцями, які покликали мене приєднатись до їхнього гурту в якості скрипаля. Вони грали пост-рок. Трохи згодом з колективу пішов басист, і я зайняв його місце. Гурт давно розпався, проте до сьогодні саме бас — один з моїх найулюбленіших інструментів».
Зараз Марко грає на скрипці у гурті Krobak. До колективу його запросив Ігор, один з організаторів проекту та за сумісництвом колега по ZEO. Нещодавно музиканти випустили другий альбом.
Виступ Krobak (Марко — зі скрипкою)
Music Labs
Історія ZEO Music Labs почалась в 2013 році: Марко та його колеги помітили, що серед них є багато музикантів. Тоді вони скинулись і придбали комбік та гітару. Все це розмістили в activity room, де також стояли столи для пінг-понгу та більярду. Так для кожного із співпрацівників ZEO з’явилась можливість у вільний час пограти на гітарі.
В кінці 2013 року компанія переїжджала в новий офіс, і з цього приводу було влаштовано корпоратив. Марко з колегами розучили кілька каверів на Radiohead та інші гурти, підготували невеличку програму. Так було сформовано ZEO Band — до проекту приєднались приблизно 10 людей.
«Після цього я на рік покинув ZEO, а коли повернувся, то вирішив продовжити розвиток проекту, — розказує Марко. — Загорівся ідеєю організувати спільноту. Більшість людей сприймають роботу та хобі як окремі речі, а я про себе зрозумів, що не хочу і не можу розділяти ці частини життя. А тому треба створювати такі умови, щоб було можливо поєднувати все разом».
Марко знайшов у комірці комбік, що вони купляли з хлопцями, а також привіз з дому власні інструменти — гітару, бас-гітару, електрогітару, скрипку. Колеги теж підключились: так в лабі з’явилась барабанна установка, піаніно, ще гітари та ще один комбік. Коли інструментів назбиралося на повноцінну студію, компанія виділила окрему кімнату, в якій музиканти змогли б репетирувати, записувати музику або просто джемити.
Хлопці не обмежуються якимось конкретним музичним жанром: кожен із співробітників-музикантів робить те, що йому цікаво. Музиканти об’єднуються у гурти «під проект», втілюючи свої задуми. Загалом у компанії більше 70 людей, які хоча б трошки грають на якомусь інструменті. Активно беруть участь у ZEO Music Labs приблизно
«Music Labs, як і інші ZEO-спільноти, допомагає співробітникам взнати один одного з нової сторони, — вважає Марко. — Наприклад, коли я почув, як наш шаман IP-телефонії Діма Фірсов грає на фортепіано, гітарі і барабанах, я зрозумів, як йому вдається бути „людиною-оркестром“ в робочих питаннях».
Періодично колеги щось записують або готують виступи, влаштовуючи концерт в офісі. Один з наймасштабніших записів — кавер на Muse, зіграний на гіроборді:
У квітні минулого року музиканти організували великий концерт, присвячений Дню Землі. Одні хлопці грали регі, інші — кавери Beatles та Depeche Mode, треті — важчий рок, на кшталт SOAD та Limp Bizkit. Закінчився вечір інструментальним пост-роком, який був придуманий під час джемів в ZEO Music Labs:
За словами Марка, музиканти записують у студії і власні твори. Він сам зробив записи декількох своїх треків, а також спільних робіт з колегами. Каже, ідеї приходять спонтанно. Наприклад, задум одного з треків виник, коли колега надіслав Марку запис, де він вистукує по порожній упаковці від лохини:
До
Марко розповідає, що проводив опитування серед музикантів стосовно ZEO Music Labs, і один барабанщик відповів: «Як для драмера, то Music Lab корисний тим, що в тебе на роботі(!) стоять барабани, і для того, щоб позайматися, відпрацювати певні техніки, не потрібно думати, де це робити, шукати реп базу, їхати до неї, винаймати і т д. А можна просто після роботи чи перед нею, чи замість обіду, чи будь-коли просто сісти і дати жару».
Розвиток проекту
Один з дочірніх проектів музикантів — ZEO Music School:
«Це була ідея мого колеги. Один з наших хлопців, Коля, спитав мене: „Марко, а ми не хочемо проводити уроки гри на гітарі?“ Кажу: „Хочемо“. Коля запросив вчителів з музичного клубу, де сам навчався, і тепер вони регулярно приходять до нас та займаються з усіма бажаючими, а таких виявилось більше двох десятків.
Все починалось з уроків гітари, але згодом також запровадили навчання гри на інших музичних інструментах та курси вокалу».
У цьому місяці (12 травня) на офісній сцені вже виступив один з перших «випускників» ZEO Music School: Женя Високогляд, Product Manager в проекті ZoomSupport, з нуля навчився грати на гітарі.
Записом Only you музиканти 8 березня привітали жіночу половину колективу
В планах Марка — розвивати синергію між музикою та ІТ, робити проекти на перетині цих двох сфер:
«За допомогою засобів ІТ записувати крутіші треки, а також на основі своїх знань музики силами ZEO Music Labs створити декілька повноцінних корисних ІТ-сервісів для музикантів. Один із таких проектів присвячений боротьбі з музичним піратством. Є ще інші ідеї, але про них розповім трохи згодом, коли наблизимось до релізів».